Ekskluzywne samochody – nabędziesz je na szczególnych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, to przykre, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. W następstwie tego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez ważne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo uzyskać wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są ekskluzywne samochody, które dawniej były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się eleganckie samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on duże zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. Niestety, tunezyjski tyran, despota został obalony, a czmychając wraz z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, by odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego dewiz. 

Które samochodowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje pierwszorzędnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą zakupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad blaskiem innych. W szeregu przypadków, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć wozem, jaki kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I oczywiście w przypadku wozów wytwornych, które pozostały wystawione na aukcje z różnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie internetowej technology prezentujemy takie przypadki.

Przetargi aut markowych cieszą się obszernym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj tylko o samochody najnowszej generacji – często się zdarza, że najwyższe sumy uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś własną historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              technology

https://www.fox360.net/pl         technologia

https://www.fox360.net              automotive

https://bluepanther24.com/ – technology

https://bluepanther24.com/pl – zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *